Go Back

Q823 Gaming Earphone
·THE ALL NEW HP EARBUDS: In ear gaming headset is built to battle on any platform, anywhere you play! From road trips with Nintendo Switch to Battle Royales on Xbox One or PS4 at home to mobile gaming on your daily commute, Battle Buds are the perfect mix of in ear comfort and great sound.
·INCREDIBLE SOUND QUALITY: Enjoy amazing audio output with this headset. Hear every little detail and bring the game to life! Gain a tactical advantage over your opponents by hearing them before you even see them. Strong bass, stereo sound and crystal clarity immerses you into the world. Improve enjoyment with the use of the earphones
·LIGHTWEIGHT AND COMFORTABLE : Play for hours in complete comfort with three sizes of interchangeable ear tips and stabilizers for the best fit.
·WIDELY COMPATIBLE- Gaming earbuds with mic with 3.5mm jack could not only work with Nintendo Switch, but can work with PlayStation 4, X box One, PC, laptop, computers.
·INCREDIBLE SOUND QUALITY: Enjoy amazing audio output with this headset. Hear every little detail and bring the game to life! Gain a tactical advantage over your opponents by hearing them before you even see them. Strong bass, stereo sound and crystal clarity immerses you into the world. Improve enjoyment with the use of the earphones
·LIGHTWEIGHT AND COMFORTABLE : Play for hours in complete comfort with three sizes of interchangeable ear tips and stabilizers for the best fit.
·WIDELY COMPATIBLE- Gaming earbuds with mic with 3.5mm jack could not only work with Nintendo Switch, but can work with PlayStation 4, X box One, PC, laptop, computers.
More Details
| Connections: | 1 x 3.5 mm jack plug (stereo) |
| Cable shape: | Round |
| Cable length: | 1.2m |
| Horn diameter: | 10 mm |
| Frequency range: | 20 - 20000 Hz |
| Impedance: | 16 ohms |
| Sensitivity: | 100dB (+/-3dB) at 1kHz |
| Color Available: | Black,Red,Green,Blue,White,Grey |
| Product material: | plastic |
| Silicone ear pads sizes: | S, M and L |
| Warranty: | 12 months |
| Product Net weight: | 35g |
| Product with box weight: | 52.6g |
| Quantity in Carton: | 200pcs |
| Carton Gross weight: | 13.12kgs |
| Carton size: | 695 x 412 x 415 mm |
| OEM MOQ: | 2000 pcs |
| Quantity in 1X20' container: | 235 cartons(47000pcs) |








